Розмова Любашенка з товаришем Депутатом

Post date: Nov 16, 2017 12:18:01 PM

Ігор Любашенко

 

Розмова Любашенка з товаришем Депутатом

П'єса на дві дії.

 

Дійові особи.

Любашенко (Л) - Представник Страхового ринку.

Адекватний депутат від БПП (Д) - Представник Верховної ради України.

У п'єсі добре показана серцева теплота і щира задушевність відносини депутата до проблем страхового ринку, його розуміння шляхів реформування ринку.

 

Дiя перша

Кімната на Лютеранській в будинку сталінських часів. Товсті стіни, високі стелі. Звуки, iздаваємиє Хрещатиком та Майданом сюди не потрапляють.

Шкіряний диван, кресла, на журнальному столику почата пляшка Hennessy, пакет «Semki», коробка цукерок "Roshen". На підвіконні неохайно кинутий золотий iPhone 7 Caviar с портретом Трампа.

Д: Поговоримо про шляхи реформування страхового рику. Почнемо з автоцивілки, потім поговоримо взагалі про галузь. Мені рекомендував з Вами поспілкуватись Залєтов.

Л: Перед тим, як розпочати, хотів би зупинитись на причинах сьогоднішнього стану. Вже через 2-3 роки після 1997-го розпочались процеси …

Д: Про корупцію, розкрадання, про 50 комісійних з громадян, які не в змозі само організуватись для протесту, а з комунального транспорту, що фінансується з бюджету, про розкрадання, неефективне використання коштів нам відомо.

Л: Так Вакарчук, на днях це сказав Порошенко.

Д: З 1995-го року центр Разумкова надає нам закриті аналітичні звіти. А Вакарчук… Його натаскали американці, він нещодавно повернувся з Америки, вони звернення підготували. Що ми довідались? Що знали, те й довідались.

Л: Тоді я не зовсім розумію…

Д: Американці дали нам 25 років на розграбування. Ми вже фактично, все що можна все вкрали… крім землі. Земля – окрема тема.

Л: Не ми, а ви. А з якого року?

Д: З 1991-го. Треба було встигнути, всі це розуміли. Олігархи ставили депутатів, ті приймали закони під себе та ставили своїх людей в монопольні галузі, в т.ч. і в ОСАГО. Ні про який розвиток, конкуренцію звісно мова не йшла. В цьому році поставлена задача переходу до реформ, та розвитку. Влітку 2017-го буде повне пере завантаження влади. Отже, давайте поговоримо про те, що можна зробити.

Л: Для початку визначимося. Страхування захищає від тих ризиків, яку лякають громадян та бізнес. В обов’ язковому страхуванні треба збирати кошти саме для захисту від таких ризиків.

Д: Давайте не витрачати часу. Я не ідіот, це зрозуміло. Йдемо далі.

Л: Це треба означити, тому що в ОСАГО все навпаки. ОСАГО відшкодовує ремонт подряпин та невеликих пошкоджень, до 4 тис баксів, так ще й з урахування зносу, які не лякають автовласників, а от якщо збереш кучу-малу на мосту Патона – від цього ОСАГО не захищає. Все поставлено з ніг на голову. І під це збираються кошти.

Д: Маразм. І хто таке придумав?

Л: Отже – ОСАГО має захищати від всіх імовірних збитків, які є катастрофічними для автовласників. Подряпини страхувати в обов’язковому порядку недоцільно. Далі йде термін повернення авто в стан до ДТП, ефективність використання коштів автовласників, простота отримання виплати…

Д: А в чому проблема? В страхуванні немає ані виробництва, ні переробки, ні транспортування, логістики… Це ж просто інформація. Навіть гроші зараз – це не купа папері, а нолики та одинички в комп’ютерах. Які проблеми?

Л: Жодних. Проте за роки існування ОСАГО інвестування в IT-системи, в розвиток IT-інфраструктури витрачалось менше 0,1% від зборів. В той час, як на так зване РВС та комісію більше 50%.

Д: Я чув, що напрацьовуються правки в закон…

Л: Закон не можна вдосконалити правками – по перше, їх не можливо вносити оперативно, по друге… скільки не вдосконалюй запорожець, а Феррарі не вийде. Я не розумію, як можна…

Д: Мені все зрозуміло. Вихованням тут пізно займатись – влітку будуть інші люди, інша система. Це вже жорстка позиція американців. Не буде ні Гройсмана, ні…

Л: Ок, оскільки по ключовим питанням повне порозуміння, давайте випишемо пункти, які необхідно виконати.

1. Новий, з чистого листа закон ОСАГО та про страхування. До 5-и листів. Можна взяти естонський за канву.

2. Тарифи ОСАГО вільні. Задача страхування – встановлення тарифа і відповідність до ризику. В законі тарифів не має бути. 

3. В законах на початку має бути повний словник термінів. Зручними для практичного використання. В ОСАГО замінити ОСЦПВВНТЗ на моторне страхування, внести термін «тарифи», в загальний закон внести термін «страховик» - працівник або власник СК і т.ї. Можна взяти чеський словник за канву.

4. Впровадити світові стандарти представлення та передачі страхової інформації. Взагалі, стандарти, методологія…

Д: Згоден. Коли я купував диплом в Тернопільській академії, запам’яталась фраза одного з науковців «немає нічого практичнішого, ніж хороша теорія».

Л: Далі.

5. Лиміт – 500 тис євро, умовна, саме умовна, франшиза – 500 євро.

6. Ремонт замість грошей.

7. Виписка поліса виключно в режимі онлайн.

8. Сплата онлайн на рахунок СК в момент видачі поліса.

9. Концепція інформатизації, IТ-інфраструктура, вимоги до ІТ-систем. Без цього неможливо створення ефективних страхових механізмів. Об’єднання зусиль вітчизняних розробників навколо страхової IT-платформи.

10. Ліквідувати коордраду МТСБУ, фонди перенести в бюро в зовнішню організацію.

11. Контроль наявності полісів робити по базі, а не на дорогах.

12. Спростити вхід в страховий бізнес, спростити ведення бізнесу, та здійснювати постійний онлайн моніторінг стану страховика з моментальним реагуванням на порушення.

И главное. Нужно понимать - пока СК будут жить только с ОСАГО, оно никогда не будет эффективным. ОСАГО по сути вообще прибыли не должно приносить, а тянуть, как паровоз за собой остальные виды.

Д: Приймається. За кілька місяців все буде підготовлено. Тільки єдиний момент, але ж IT-система не робиться за…

Л: IT-система є.

Д: Добре. Через 6 місяців в нас буде передовий ринок в Європі. 

Л: Буду радий співпрацювати в даному напрямку.

Д: Ви попрацюєте як кризовий менеджер лише 6 місяців.

Л: Страхування – це мілке питання. І ми його закриємо. Спеціалізація Украіни в світовому розподілі, визначена американцями – не страхування. Ми Вас використаємо для іншого.

Кінець першої дії

 

Дiя друга

Д: В світовому розподілі праці Україна буде займатись сільським господарством - виробництвом, та головне – переробкою, зі створенням кінцевого продукту. Зараз створюється мега потужний державний аграрно-холдинг, і Ви будете призначені його керівником. 

Л: Спеціалізація?

Д: Свинарство. Зарплата 8 тис грн., офіційна, на руки буде 5, будемо розвивати бренд «Українська свиня».

Л: Але…

Д: На ставку зп ми поки ніяк вплинути не можемо, і не будемо – самі розумієте, суспільні резонанси… Але ми все розуміємо, вирішимо питання. Ми вводимо обов’язкове страховання сільгосппродукції від падіння НЛО за рахунок бюджету. Перекинемо премію 200-300 тис грн., самі обналічім і завеземо кешем, буде добавка до пергою зарплати.

Л: Ааааааааааааааааааааааааа! Ніііііііііі!

 

Завіса

Джерего: InsCom