Лист щодо розробки IT-систем МТСБУ. 2022 рік
15.02.2022 №327
Начальнику департаменту
інформаційних технологій та безпеки
Возняку А.П.
Шановний Андрію Петровичу!
Дякую за включення нашої компанії в список претендентів з розробки централізованої бази даних (ЦБД) та внутрішньої IT-системи МТСБУ.
На страховому ринку ми працюємо вже 22 роки, використовуємо найсучасніші технології, спеціалізуємося виключно на страхуванні.
У разі співпраці ми використаємо весь досвід та напрацювання, а завдяки інноваційному підходу забезпечимо, з одного боку, суттєве зменшення витрат часу страховиків на взаємодію з ЦБД, на складання та подання звітності до Бюро, а з іншого найкращі сервіси для споживачів.
Центр уваги буде перенесений на IT-системи страховиків, що дасть поштовх інформатизації ринку, підвищить ефективність системи захисту на дорогах та соціально-економічну роль в суспільстві страхування взагалі та ОСЦПВ зокрема.
Був би радий співпраці!
Додатоки ло листа №№ 1-5.
Дякую за співпрацю!
З повагою,
Ігор Любашенко
Директор ТОВ "Українські страхові технології"
Додаток № 1
Новий підхід до ЦБД, що пропонується
Маючи досвід автоматизації ОСЦПВ з 1994-го року, хотів би запропонувати підхід для нової розробки, власне бачення нової ЦБД та внутрішньої системи МТСБУ.
Принципи, що покладені в дану пропозицію - спрощення, спрощення та спрощення. Спрощення ведення бізнесу для страховиків, спрощення структури та логіки ЦБД, спрощення звітності, передачі даних, отримання номерів полісів.
Принципи побудування
Поліси виписують страховики самостійно. ЦБД містить дані про вже укладені поліси (так записано в Законі). Поліси не виписуються з ЦБД.
Страховики не займаються пересилкою даних в ЦБД. МТСБУ самостійно, шляхом веб запитів до IT-систем страховиків отримує дані як по конкретному полісу або виплаті, так і по полісам та виплатам за певний період в режимі реального часу.
ЦБД акумулює результати веб запитів для можливості локального використання у випадку відсутності зв’язку з СК (на перший період).
API по взаємодії МТСБУ та страховиків максимально спрощений - REST та JSON для всіх веб запитів.
Використовуються синхронні та асинхронні запити. Синхронні запити (результат у відповіді) - для отримання даних по полісу або виплаті. Асинхронні (результат отримується з системи страховика окремим запитом через певний час, необхідний для підготовки даних) - для отримання даних по групі полісів або виплат.
Відмовляємось від традиційної звітності перед МТСБУ - форми звітів та порядок подання не будуть використовуватись. Замість цього МТСБУ буде отримувати в режимі онлайн необхідні дані шляхом веб запитів до IT-систем страховиків. Кожен веб запит викликає один метод, який реалізує один страховий показник (принцип: один веб запит - один показник). При необхідності (для публікацій, тощо) Бюро реалізує візуальну форму самостійно, не залучаючи страховиків.
Використовується проста структура ЦБД: мінімум таблиць, мінімум полів, відсутність тригерів. Відсутність персональних даних в ЦБД.
Залишається одна нормалізована база (як записано в Законі) без фізичного розділення на ЦБД, СЕП та ЗК.
В майбутньому відмовляємось від бази як такової з переходом на веб запити, як це реалізовано в Дія.
Відмовляємось від видачі номерів електронних полісів з ЦБД. Страховики самостійно визначають та видають номери (як в інших видах страхування). Страхувати, видавати поліси мають страховики самостійно.
Використовуємо сучасну платформу та архітектуру від світових лідерів з мінімумом самописних компонентів.
Слідуємо принципу повністю відкритого коду з веденням документації для розробників.
Займаємось питанням інформатизації ринку. Відкриття онлайн курсів підвищення кваліфікації та перекваліфікації для IT-фахівців страхових компаній по напрямкам - бази даних, страхова математика, кібербезпека, API. Створення екосистеми IT-фахівців та методологів за підтримки МТСБУ. Створення вітчизняної платформи (платформ) з відкритим кодом для страхового ринку.
Додаток № 2
Інформація про InsCom
Компанія “Українські страхові технології” з першого дня утворення працювала з МТСБУ, в 1997 році була введена в експлуатацію та використовувалась база даних полісів ОСЦПВ та Зеленої Картки, а також внутрішня IT-система Бюро.
Флагманскій продукт InsCom. що пропонується, може задовольнити потреби МТСБУ сьогодні і в майбутньому, оскільки має сучасну архітектуру, наукову методологію побудування, гарно масштабується, використовує адаптивні веб інтерфейси, розділені веб сервери з взаємодією по захищеним протоколам.
Побудування інтерфейсів дозволяє проводити роботу по кастомізації, спрощенню та оптимізації бізнес-процесів з можливістю використання смартфонів.
Основа IT-системи, її критичний елемент - база даних страхової інформації. Методологічні помилки в побудуванні структури та логіки бази даних страхової інформації унеможливлюють подальшу обробку інформації та призводять до невдалих проектів. Також критичне значення має вибір платформи розробки. 22-х річний досвід використання InsCom на страховому ринку в більш як 30-и страхових компаніях, досвід роботи с МТСБУ виключає архітектурні та методологічні ризики.
МТСБУ в результаті співпраці отримає перевірену роками структуру страхової інформації, найбільш сучасні технології, вихідні коди, описи, інструкції для розробників, можливість самостійних доробок, гарантований супровід і консультації.
Був б радий співпраці з МТСБУ!
Повний текст листа